Načítám Akce

« Všechny Akce

• akce již proběhla.

Bezpečnost ve školní družině – jak ji zajistit

19.4.2023 od 9:00 do 12:00

Asociace bezpečná škola se lektorsky účastní semináře:
Organizační a technické nástroje pro zvýšení bezpečnosti dětí v provozu školní družiny.

Více informací, přihlášky: https://www.seminaria.cz/akce/bezpecnost-ve-skolni-druzine-jak-ji-zajistit/

Anotace: I když je družina součástí školy, má svá specifika a potýká se s odlišnými problémy. Je možné bezpečně zvládnout všechny procesy spjaté s příchodem a odchodem dětí do a z družiny v různých časech a s různě se měnícím doprovodem? Existují technické prostředky, které zajistí, aby dítě neodešlo svévolně? Jsou kamery řešením bezpečnostních problémů? Právě na tyto otázky odpovíme.

Termín: Středa, 19. 4. 2023 | 09:00 – 12:00

Nehodí se vám termín? Budete moci během 14 dnů využít nahrávku.

Místo: Online – přímý přenos u vás na monitoru

Výhoda: Přihlášeným účastníkům nabízíme možnost předem zaslat své dotazy.

Cena: 1 590 Kč

Zaměření
Bezpečnostní rizika provozu školní družiny jsou spojena především s příchodem a odchodem dětí a s evidencí osob, které děti vyzvedávají a doprovázejí. Do jaké míry je možné tato riziková místa ošetřit technickými nástroji? Jak zamezit vstupu cizích nebo neoprávněných osob do družiny?

Zaměříme se na organizační a technické možnosti zajištění bezpečnosti provozu školní družiny. Budeme sdílet zkušenosti, které vyplynuly z bezpečnostních auditů ve školách i školních družinách, a doporučíme postupy a prostředky, které můžete využít. Poskytneme návody na vytvoření plánu pro případ mimořádných událostí.

Koho oslovíme
Seminář Bezpečnost ve školní družině – jak ji zajistit je určen pro zřizovatele družiny, vychovatele a osoby odpovědné za chod školní družiny.

Zkušenosti z bezpečnostních auditů ve školách a družinách
Možnosti provedení vlastního auditu nastavení bezpečnosti „mé“ školní družiny
Vhodné režimy a organizační zajištění bezpečné družiny
Technika jako pomocník pro řízení vstupu osob, jejich rozpoznání a identifikaci oprávněné osoby
Kamery jako účinný pomocník – ano či ne

Další informace
Jako účastník online semináře získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV – v části o absolvovaných kurzech a školeních. V ceně semináře je přednáška a podkladové materiály. Jednoduché technické pokyny, jak se připojit online k přímému přenosu této akce, obdržíte v předstihu od našeho zákaznického servisu.

Datum:
19.4.2023