V letošním roce pokračuje osmá etapa projektu na zabezpečení škol a školských zařízení

V letošním roce pokračuje osmá etapa projektu na zabezpečení škol a školských zařízení

Již od roku 2017 realizuje Karlovarský kraj projekt „Zabezpečení škol a školských zařízení v Karlovarském kraji“. Reaguje tím na aktuální bezpečnostní hrozby a rizika ve školském prostředí spojené s ochranou měkkých cílů. Projekt se týká zejména střeních škol, jejichž zřizovatelem je Karlovarský kraj. Realizace byla rozdělena do osmi etap, v letošním roce probíhá ta závěrečná.

„Protože je Karlovarský kraj zřizovatelem středních škol v regionu, snažíme se naplňovat svou zákonnou ale i společenskou zodpovědnost za bezpečnost pedagogů a žáků ve školách a školských zařízeních. V rámci projektu jsou tak instalovány inteligentní kamerové systémy, které umožňují napojení do systému městských policií a zároveň jsou připojeny na vzdálený dohled z Krajského úřadu Karlovarského kraje. Těmito kroky se snažíme v maximální možné míře zvyšovat bezpečnost,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

 

 

V letošním roce se týká pomoc při zavedení kamerového systému a zabezpečení vstupů, a to včetně připojení k dohledovému serveru a poplachovému zabezpečení a tísňovému systému Gymnázia v Aši a Střední průmyslové školy Ostrov. Projekt se zabývá i oblastí Implementace nadstavby bezpečnostních plánů školy dle metodiky MV – Centra proti terorismu a hybridním hrozbám. Tvorba koordinačních plánů je v závěrečné etapě určena vybraným školám. Těmi jsou Integrovaná střední škola Cheb, První české gymnázium v Karlových Varech, Střední průmyslová škola Ostrov, Gymnázium Aš a Základní škola a střední školy Karlovy Vary. Součástí projektu je také systematické vzdělávání škol formou seminářů. Tématy jsou: Princip bezpečné školy v kontextu konkrétní školy, Opakování metodiky U-S-B včetně simulace evakuace a barikádování, praktický nácvik, Traumatologie – nácviku ošetření zranění po násilných traumatech + resuscitace a Krizová intervence a krizová komunikace. Vzdělávání bude realizováno v termínu červen 2024 – duben 2025.

Koordinaci aktivit osmé etapy bude mít na starosti Asociace bezpečná škola z. s.

AUTOR: Bc. Jitka Čmoková
ZDROJ: https://www.kr-karlovarsky.cz/aktuality/v-letosnim-roce-pokracuje-osma-etapa-projektu-na-zabezpeceni-skol-skolskych-zarizeni

 


Další příspěvky ke čtení:

Poslechněte si 6. díl podcastu Karlovarského kraje

Promluvme si preventivně Název: Ozbrojený útočník a bezpečnost ve školách Hosté: Ing. Bc. Šárka Benešová, Více informací

Opilec vyhrožoval, že vystřílí děti ve školách

Komentář ABŠ k článku: Je důležité, aby se takové situace neopakovaly a aby se děti Více informací

Seminář k principům bezpečné školy a simulaci metodiky USB

Seminář k principům bezpečné školy a simulaci metodiky USB uspořádalo 7. května město Rokycany pro Více informací

Riaditeľ o bombových hrozbách: budovu sme vypratali do 10 minút. Podľa bezpečnostného experta je útok “anomália ako hrom”

Pokojný predsviatočný utorok na školách, no i v bankách či obchodoch paralyzovali obavami prakticky celé Více informací

Do školy v Litvínově vnikl muž. Policie ho zadržela poblíž kvůli jiné krádeži

Desítky policistů, hasiči i záchranáři se ráno sjeli k litvínovskému gymnáziu. Důvodem bylo oznámení o Více informací