O2 Guard 10 – senzor pro měření CO2 ve školách

Interiérový senzor CO2 Guard 10 poskytuje spolehlivou optickou a akustickou indikaci koncentrace CO2 ve vzduchu uvnitř místnosti. Lze jej namontovat na zeď nebo volně umístit například na stůl a je napájený bateriemi. Je tak ideálním, uživatelsky přívětivým řešením pro sledování kvality vzduchu a s ní spojené pravidelné větrání.

Interiérový senzor CO2 Guard 10 poskytuje spolehlivou optickou a akustickou indikaci koncentrace CO2 ve vzduchu uvnitř místnosti. Lze jej namontovat na zeď nebo volně umístit například na stůl a je napájený bateriemi. Je tak ideálním, uživatelsky přívětivým řešením pro sledování kvality vzduchu a s ní spojené pravidelné větrání.

Měření
CO2 Guard 10 využívá měřicí princip NDIR (non-dispersive infrared) s dvojitou vlnovou délkou a autokalibrací, což vede k vynikající dlouhodobé stabilitě dokonce i v náročném, znečištěném prostředí. Tlaková a teplotní kompenzace pomocí integrovaných čidel zaručuje vysokou přesnost měření bez ohledu na lokalitu (nadmořskou výšku), počasí a okolní prostředí.

Univerzálnost
CO2 Guard 10 může být namontován na stěnu, nebo použit jako přenosný měřič pro volné umístění na stůl, nábytek, parapet či jinou plochu. Stojánek pro volné umístění je součástí dodávky.

Uživatelská přívětivost
CO2 Guard 10 je bezúdržbový. Napájení bateriemi umožňuje použití kdekoli bez nutnosti hledání zásuvky nebo jakýchkoli elektroinstalačních prací. Nutnost výměny baterií je signalizována blikáním všech LED.

Vizuální a akustická signalizace
Zelené, žluté a červené LED indikují aktuální úroveň CO2. Přechod koncentrace do vyšší úrovně je navíc doprovázen krátkým pípnutím.

Široký měřicí rozsah
6 úrovní koncentrace CO2 indikovaných LED je adekvátních pro všechna běžná vnitřní prostředí, od nízké po vysokou koncentraci CO2. Nízká koncentrace CO2 je typická pro obytné a komerční prostory dle normy EN 13779. Vysoká koncentrace CO2 se typicky vyskytuje v prostorách s vysokou hustotou osob, jako jsou například školní třídy.

Dlouhá životnost baterií
Sada 4 běžně dostupných baterií vydrží typicky 6 měsíců při pokojové teplotě. Nacvakávací kryt umožňuje snadnou výměnu baterií bez speciálního nářadí.

Vlastnosti / výhody

  • Měřicí technologie NDIR s dvojitou vlnovou délkou a autokalibrací
  • Tlaková a teplotní kompenzace
  • Optická a akustická indikace koncentrace CO2
  • Nízká spotřeba energie, dlouhá životnost baterií
  • Možnost montáže na zeď i volného umístění na plochu