Do školy v Litvínově vnikl muž. Policie ho zadržela poblíž kvůli jiné krádeži

Do školy v Litvínově vnikl muž. Policie ho zadržela poblíž kvůli jiné krádeži

Desítky policistů, hasiči i záchranáři se ráno sjeli k litvínovskému gymnáziu. Důvodem bylo oznámení o násilném vstupu neznámé osoby do budovy. Policie později podezřelého zadržela nedaleko poté, co kradl v jednom ze zaparkovaných aut. Už si vyslechl obvinění.

Na policii se v pátek ráno obrátilo vedení gymnázia poté, co ve škole objevilo poničené dveře. Hlídky, které na místo dorazily, pak provedly evakuaci studentů a zaměstnanců a rozjela se několikahodinová prohlídka budovy, které se zúčastnili i pyrotechnici, přičemž byla uzavřena přilehlá ulice Studentská.

Kolem deváté hodiny dopoledne policie mezitím zveřejnila informaci o zadržení podezřelého. „Policisté ve spolupráci s Městskou policií Litvínov omezili podezřelou osobu na osobní svobodě,“ napsala na síti X.

Kolem 17. hodiny policisté dementovali lživé informace ohledně případu. „Zabýváme se nepravdivou informací, která koluje na sociálních sítích. V komentáři sdíleného příspěvku je uvedeno, ze zadržená osoba je 20letý Ukrajinec se zbraní. Pisatel také uvádí, ze se na gymnáziu již dvakrát střílelo. Tyto informace se nezakládají na pravdě,“ sdělili na platformě X.

 

Policisté zasahují u gymnázia v Litvínově. (3. května 2024) Autor: Monika Gordíková, MF DNES

 

Muže se podařilo za pomoci donucovacích prostředků zadržet nedaleko gymnázia. U jednoho z obchodů se vloupal do auta, z něhož ukradl peněženku.

Prvotní informace o čase, kdy muž do školy vnikl, se rozcházely. Spekulovalo se o tom, že přišel už ve čtvrtek večer a v objektu přespal. Podle policie se však dovnitř dostal v pátek brzy ráno. „Setrval tam do příchodu studentů, pak budovu opustil,“ sdělil iDNES.cz policejní mluvčí Václav Krieger.

Dodal, že osmatřicetiletý muž z Mostu ve škole ukradl tři vložky zámků a dekorační nábojnici.

Už byl obviněn z krádeže vloupáním a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Vzhledem k jeho trestní minulosti mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodal Krieger.

Evakuovaní studenti nejprve čekali v přistavených autobusech, až bude znovu povolen vstup do budovy, nakonec se postupně rozešli do svých domovů. Ve škole se dnes mělo maturovat, zkoušky proběhnou podle ředitele gymnázia Jana Nováka v náhradním termínu patrně příští týden.

Autor: gor
Zdroj: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/litvinov-nasilne-vniknuti-gymnazium-evakuace-policie.A240503_082558_usti-zpravy_baky