Čtrnáctiletý střelec z Bělehradu stíhán nebude. Policie zadržela oba rodiče

Čtrnáctiletý střelec z Bělehradu stíhán nebude. Policie zadržela oba rodiče

Čtrnáctiletý chlapec ve středu rozpoutal masakr na základní škole v srbském Bělehradu. Pistolí svého otce zastřelil osm spolužáků a člena ochranky. Další lidi včetně jedné z učitelek zranil. Informovala o tom agentura Tanjug. Školáka kvůli nízkému věku policie stíhat nemůže, zadržela jeho otce i matku.

„Viděla jsem děti, jak běží ven ze školy a křičí. Přišli rodiče, panikařili. Slyšela jsem tři výstřely,“ popsala podle televize RTS dívka, která navštěvuje střední školu sousedící se školním zařízením, kde se střílelo.

Podle agentury TASS sedmák vešel kolem 8:00 do budovy školy a začal střílet po svých vrstevnících. Zbraň vytáhl ve třídě, vše trvalo několik minut, píše srbský zpravodajský server B92.

Když policie dorazila na místo, našla žáka 7. třídy stojícího samotného v poli s pistolí, kterou předtím ukradl svému otci. Strážci zákona v přilbách a v neprůstřelných vestách okolí školy, která se nachází ve čtvrti Vračar, následně uzavřeli.

 

Policie vyvádí podezřelého ze školy. Foto: Uncredited, ČTK/AP

Motiv střeleckého útoku zůstává nejasný

Chlapce policie nemůže stíhat kvůli nízkému věku, uvedla srbská prokuratura. Podle prezidenta země Aleksandra Vučiče skončí na psychiatrii. Policie zadržela jeho otce i matku.

Podle svědků, na které se odvolává britský server The Daily Mirror, na místě zasahovalo sedm sanitek.

Střelby do lidí jsou v Srbsku, které má velmi přísné zákony ohledně držení zbraní, poměrně vzácné, poznamenala agentura Reuters. Západní Balkán je však podle ní po válkách v 90. letech minulého století zaplaven statisíci nelegálně držených zbraní. Srbské úřady vydaly několik amnestií pro jejich majitele, aby tyto zbraně odevzdali nebo registrovali.

ZDROJ: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-strelba-ve-skole-v-belehradu-40430428