Načítám Akce

« Všechny Akce

• akce již proběhla.

Bezpečnost ve školní družině – jak ji zajistit

6. března od 9:00 do 12:00

SEMINÁŘ
Asociace bezpečná škola a společnost SEMINÁRIA vás zvou na on-line seminář:

Organizační a technické nástroje pro zvýšení bezpečnosti dětí v provozu školní družiny

TERMÍN:  Středa, 6. 3. 2024 | 09:00 – 12:00
Nehodí se vám termín? Budete moci během 14 dnů využít nahrávku.

MÍSTO: Online – přímý přenos u vás na monitoru

VÝHODA: Přihlášeným účastníkům nabízíme možnost předem zaslat své dotazy.

CENA: 1 790 Kč

NÁMĚT
I když je družina součástí školy, má svá specifika a potýká se s odlišnými problémy. Je možné bezpečně zvládnout všechny procesy spjaté s příchodem a odchodem dětí do a z družiny v různých časech a s různě se měnícím doprovodem? Existují technické prostředky, které zajistí, aby dítě neodešlo svévolně? Jsou kamery řešením bezpečnostních problémů? Právě na tyto otázky odpovíme.

ZAMĚŘENÍ
Bezpečnostní rizika provozu školní družiny jsou spojena především s příchodem a odchodem dětí a s evidencí osob, které děti vyzvedávají a doprovázejí. Do jaké míry je možné tato riziková místa ošetřit technickými nástroji? Jak zamezit vstupu cizích nebo neoprávněných osob do družiny?

Zaměříme se na organizační a technické možnosti zajištění bezpečnosti provozu školní družiny. Budeme sdílet zkušenosti, které vyplynuly z bezpečnostních auditů ve školách i školních družinách, a doporučíme postupy a prostředky, které můžete využít. Poskytneme návody na vytvoření plánu pro případ mimořádných událostí.

KOHO OSLOVÍME
Seminář Bezpečnost ve školní družině – jak ji zajistit je určen pro zřizovatele družiny, vychovatele a osoby odpovědné za chod školní družiny.

Zkušenosti z bezpečnostních auditů ve školách a družinách
Možnosti provedení vlastního auditu nastavení bezpečnosti „mé“ školní družiny
Vhodné režimy a organizační zajištění bezpečné družiny
Technika jako pomocník pro řízení vstupu osob, jejich rozpoznání a identifikaci oprávněné osoby
Kamery jako účinný pomocník – ano či ne

DALŠÍ INFORMACE
Jako účastník online semináře získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV – v části o absolvovaných kurzech a školeních. V ceně semináře je přednáška a podkladové materiály. Jednoduché technické pokyny, jak se připojit online k přímému přenosu této akce, obdržíte v předstihu od našeho zákaznického servisu.

Více informací a přihlášky zde:  https://www.seminaria.cz/akce/bezpecnost-ve-skolni-druzine-jak-ji-zajistit-219/

Datum:
6. března