Podcast Karlovarského kraje

Dne 9.1.2024 byl publikován již pátý díl podcastu Karlovarského kraje Promluvme si preventivně tentokrát s názvem:

Kratom, HHC, nikotinové sáčky a jednorázové elektronické cigarety jako nové populární návykové látky?

Hosté: Bc. Martina Valentová – protidrogová koordinátorka Karlovarského kraje a Mgr. Otto Friedrich – metodik prevence, 4. základní škola Cheb

Anotace:

• Alkohol, cigarety, či marihuana dnes nepatří ke kompletnímu výčtu návykových látek, se kterými se děti školou povinné mohou nejčastěji setkat.
  • Výskyt nikotinových sáčků a takzvaných vapek ve školách potrápil nejedno vedení.
  • Jaké návykové látky jsou nové a proč jsou populární? V čem konkrétně tkví jejich škodlivost?
  • Z jakého důvodu vzrůstá obliba a užívání energetických nápojů dětmi?
  • Jsou rodiče a pedagogové obeznámeni s podobou aktuálních drog za účelem rozpoznání případného užívání dětmi?
  • Jak stát přistupuje k regulaci nových psychomodulačních látek?
  • Co z hlediska užívání dnes dominuje v dospělé populaci?
  • Jaká je prevence?
  • Mohou být beznikotinové verze účinnou prevencí?

K poslechu:

Spotify for Podcasters
Spotify
Apple Podcasts

Všechny díly naleznete na Bezpečnostním portálu Karlovarského kraje

Ing. Tereza Pásková

manažerka prevence kriminality
oddělení bezpečnosti a prevence
odbor bezpečnosti a krizového řízení