Načítám Akce

09:00 – 09:15
SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

JUDr. Tomáš Koníček, Odbor prevence kriminality MV ČR
PhDr. Ladislav Spurný, Odbor školství a mládeže, Oddělení krajského vzdělávání Krajský úřad Olomouckého kraje

Moderátor celého dne: Veronika Fáberová, nezávislý bezpečnostní expert

09:15 – 10:55 A/ ONLINE AGRESE

09:15 – 09:30
Tomáš Barta, Channel Sales Executive Veracomp s.r.o.
Kombinace technických opatření na minimalizaci rizik v kybernetickém světě a zároveň možnosti komplexní, koncepční a kontinuální edukace uživatelů, a to v podobě nejen pracovníků organizací, ale i studentů

09:30 – 09:45
Pavel Kysilka, zakladatel 6D Academy
“Škola: bezpečí je víc než bezpečnost”

09:45 – 10:00
PhDr. Ondřej Andrys, MAE, MBA, náměstek ústředního školního inspektora
Mediální gramotnost a bezpečné chování v online prostředí – znalosti a dovednosti žáků

10:00 – 10:15
Marie Mališková, Corporate Responsibility (CSR) & Sponzoring O2 Czech Republic a.s.
O2 Chytrá škola

Program O2 Chytrá škola pomáhá především pedagogům, ale i dětem a rodičům lépe se zorientovat v příležitostech i nástrahách digitálního světa. Součástí programu je vzdělávací portál a grantový program pro základní školy. Na veřejném portále www.o2chytraskola.cz najdete komplexní užitečné informace o bezpečném zacházení s internetem a digitálními technologiemi i konkrétní tipy, jak o nich mluvit s dětmi. Provede vás všemi oblastmi digitálního světa od zabezpečení dat až po způsoby mediální manipulace. Najdete na něm články, videa i kvízy vhodné pro širokou veřejnost a užitečné infolisty a metodické náměty na výukové aktivity určené pro učitele.

10:15 – 10:40
Mgr. Nikola Hendrychová – metodička prevence při PPP a SPC Královéhradeckého kraje
a Mgr. Hana Nováková – koordinátorka Týmu pro mládež
Kriminalita spojená s internetem a sociálními sítěmi

10:40 – 10:55
Panelová diskuse:

Mgr. Petra Sobková a Mgr. et Mgr. Lucie Kosová, Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost
Začleňovaní kyberbezpečnosti do školní výuky

Prof. PaedDr. Radka Wildová, CSc., prorektorka Univerzity Karlovy
Prezentace projektu „Stop šikaně“

10:55 – 11:15
COFFEE BREAK (20 min)

11:15 – 12:30 B/ TECHNOLOGIE POMÁHAJÍ

11:15 – 11:30
Petr Šťastný, Senior Product Manager Y Soft Corporation a Ing. Lukáš Procházka, zástupce ředitele SPŠ na Proseku
Bezpečná 3D tiskárna

Ve spolupráci s učiteli jsme vyvinuli kompletní řešení pro správu 3D tisku ve škole, kde hlavní roli hraje bezpečnost studentů, ale také snadnost použití, nenáročnost provozu, plná kontrola nákladů na tisk a detailní správa uživatelů. Součástí řešení je i portál s učebními materiály pro snazší zapojení 3D tisku do vyučovacích hodin.

11:30 – 11:45
Iveta Králová, KAM Office and Education Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Ecophon

Nadměrný hluk a ozvěna ve školách = zhoršená kvalita výuky
A co více? Hlučné prostředí má negativní dopad na zdraví žáků a vyučujících. Příklady případových studií včetně akustických úprav.

11:45 – 12:20
Martin Kožíšek, projektový koordinátor CZ.NIC, z.s.p.o.
Projekt „Bezpečně na netu“, včetně první projekce nového filmu „Maturant„ v režii Braňa Holička

12:20 – 12:30
Panelová diskuse všech přednášejících

Moderátor: Veronika Fáberová, nezávislý bezpečnostní expert

12:30 – 13:15
OBĚD (45 min)

13:15 – 15:15 C/ ZAMĚŘENO NA ŘEDITELE

13:15 – 13:25
JUDr. Tomáš Koníček, Odbor prevence kriminality MV ČR
Bezpečnost ve školách z pohledu samosprávy a ministerstva vnitra ČR

13:25 – 13:50
Ing. Libor Sladký, prezident Asociace Bezpečná škola z.s.
Bezpečnost škol – prošli jsme stovky škol – co jsme viděli a co školy z hlediska bezpečnosti žáků opravdu potřebují

Prošli jsme za čtyři roky stovky škol. Analyzovali jsme je metodikou prevence kriminality v symbióze s MV. Mluvili jsme osobně se stovkami učitelů a zaměstnanců škol. Co školy a učitelé potřebují? Umět analyzovat svoji školu, zavést systém, naučit se postupy v krizových situacích nikoliv jako intuitivní jednání, nespoléhat jen na techniku která se často komerčně prezentuje jako prvotní řešení, nebát se rodičů a zavést režim. Krátce si ukážeme jak uchopit pojmy: Zdroj hrozby – hrozba – riziko a jeho výše.

Ukážeme si jak jednoduše popsat rizikové děje ve škole a nastavit k nim transparentní opatření a režim jako základ bezpečnosti. Rozdíl mezi emoční a plánovanou agresí. Připravte sebe a své žáky, že útok šílence lze zažít i jinde než ve škole. Znají pravidla chování v takové situaci? Vzdělávání a semináře.

13:50 – 14:30
Gen. Ing. Andor Šándor (v záloze), nezávislý poradce
Globální pohled

14:30 – 14:45
Aleš Pilař, ředitel městské policie Rožnov pod Radhoštěm
Prezentací, jak jsme to vyřešili v našem městě, bych se rád podělil o dobrou zkušenost, která by mohla mnohé ředitele škol a autority měst inspirovat

14:45 – 15:05
Bc. Jiří Basl, bezpečnostní expert, bývalý policejní lektor, metodik a vyjednavač
Mgr. Miloslav Švéda, jednatel společnosti SEC Agency – Centrum bezpečnostního vzdělávání a výcviku
Mentální a psychologická příprava pro zvládání rizikových situací

Krizová komunikace jako účinný nastroj pro pedagogické a výchovné pracovníky – Komunikačně náročné osoby a situace, Techniky krizové komunikace. Mentální a psychologická příprava pro zvládání rizikových situací – proces sebekontroly. A vědomé jednání nebo jen reakce.

15:05 – 15:15
Panelová diskuse všech přednášejících

Moderátor: JUDr. Tomáš Koníček, Odbor prevence kriminality MV ČR

15:15 – 16:00