Student na Slovensku napadl spolužačku. Udeřil ji sekerou do čela

Student střední školy ve slovenské obci Nováky napadl ve čtvrtek 2.11.2022 spolužačku. Na začátku vyučování na ni zaútočil sekerou a udeřil ji do čela. Zranil i dalšího žáka, píší média. Policie ho zadržela asi pět set metrů od školy poté, co utekl. Případ si následně převzal specializovaný útvar policejního sboru NAKA. Pachatele podezírá z úkladné vraždy ve stádiu pokusu.

„Studenti jsou v tuto chvíli v péči posttraumatického intervenčního týmu. Úzce spolupracujeme s vedením školy,“ uvedla slovenská policie s tím, že už nikomu nehrozí nebezpečí.

Později doplnila, že si případ přebírá vyšetřovatel elitní Národní kriminální agentury (NAKA). „Z informací a důkazů získaných na místě činu bylo zjištěno, že v dané věci jde o podezření z úkladné vraždy ve stádiu pokusu na vícero lidech. O věci byl bezodkladně informován speciální prokurátor,“ oznámila.

Náctiletý pachatel kromě dívky napadl i dalšího chlapce, toho však naštěstí nezranil. Později utekl. Policie nasadila psovody a brzy jej dopadla v nedalekém poli. Zranění napadené dívky podle policistů není vážné, skončila však v péči lékařů.

„Chlapec je žákem prvního ročníku. Jevil se jako absolutně bezproblémový, nezaznamenali jsme ani náznak něčeho, čeho bychom si měli všimnout,“ uvedla ředitelka školy Katarína Piačková.

 

ilustrační snímek | foto: Facebook / Polícia Slovenskej republiky

 

Policie nejprve uzavřela vstupy do školy a následně i celou ulici. Na místo činu podle listu Sme neustále přijíždějí další muži zákona včetně kriminalistického technika.

Incident odsoudil předseda parlamentního výboru pro vzdělávání, vědu, mládež a sport Richard Vašečka. „Je šokující, že se takový ohavný čin odehrál na půdě školy, do které rodiče každý den posílají své děti s vírou, že jsou v bezpečí a nic jim nehrozí,“ uvedl podle HN Online a připomněl i předloňský tragický útok na základní škole ve Vrútkách, kde tamní bývalý žák zabil zástupce ředitelky a čtyři další lidi včetně dvou dětí zranil.

„Na školském výboru Národní rady budeme ve spolupráci s ministerstvem školství hledat řešení, jak přistupovat k agresivnímu chování na školách a jak mu předcházet. Škola má být bezpečným místem pro žáky i učitele,“ dodal.

Zdroj:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovensko-skola-novaky-napadeni-zak.A221103_100439_zahranicni_kha

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.