Den bezpečnějšího internetu

Den bezpečnějšího internetu se připomíná ve více než 180 zemích po celém světě, a to vždy druhé únorové úterý (letos 7. února). Zapojit se do jeho oslav můžete pod výzvou „Společně pro lepší internet“, a to za využití nově vydané příručky.

V oblasti bezpečného chování na internetu vzniká v České republice řada preventivních programů, osvětových materiálů včetně těch audiovizuálních. Přehledně zpracovaný výběr tipů a aktivit pro jednotlivé věkové skupiny, díky kterým můžete pomoci udělat internet lepším a bezpečnějším místem, najdete v nově vydané příručce . To „svoje“ v ní najdou jak organizace, tak jednotlivci.

STÁHNOUT PŘÍRUČKU KE DNI BEZPEČNĚJŠÍHO INTERNETU 2023

Obsahuje například:
  • tipy, jak bezpečnost v kyberprostoru probrat i s těmi nejmenšími, třeba pomocí knihy Online ZOO
  • materiály pro žáky 1. stupně základních škol, včetně zábavného online kvízu
  • nápady pro aktivity pro 2. stupeň základních škol a středoškoláky, včetně Online kurzů mediálního vzdělávání
  • tipy pro rodiče
  • rozcestník pro další inspiraci
  • preventivní rady a doporučení pro seniory
  • doporučení od Policie ČR

Den bezpečnějšího internetu není určen jen organizacím, které se zabývají bezpečností, prevencí, vzděláváním a intervencí na internetu. Vítána je účast široké veřejnosti včetně dětí, studentů a rodičů samotných nebo státních a vzdělávacích institucí. Koordinátorem Dne bezpečnějšího internetu pro Českou republiku je národní Safer Internet Centrum.