Na německé univerzitě muž pobodal čtyři lidi. Další útok zastavili studenti

V univerzitním areálu v Severním Porýní-Vestfálsku v pátek odpoledne pobodal čtyřiatřicetiletý muž čtyři lidi. Jeden ze zraněných musel být ve vážném stavu převezen do nemocnice. Podle agentury DPA většímu neštěstí zabránili místní studenti, kteří útočníka přemohli.

Podle agentury DPA muž vstoupil do areálu univerzity v Hammu-Lippstadtu po 15:30 a na chodbách začal napadat přítomné lidi. Zranil přitom nožem tři ženy a jednoho muže.

Následně zamířil do přednáškové místnosti, kde studenti útočníka přemohli a zavolali policii. Muže drželi, dokud policie na místo nepřijela, informoval server Frankfurter Allgemeine.

 

Na univerzitě v Hammu-Lippstadtu pobodal čtyřiatřicetiletý muž čtyři lidi. Útočníka zastavili studenti. (10. června 2022) Autor: Profimedia.cz

 

Policie uvedla, že zasáhla s velkým množstvím jednotek, a to včetně speciálních sil. Na Twitteru odpoledne vyzvala lidi, aby se oblasti vyhnuli. Podle policie je pravděpodobné, že muž byl „osamoceným útočníkem“ a neměl žádné komplice.

Podle agentury DPA není jasné, zda muž je současným či bývalým studentem univerzity. Nejasné jsou také důvody útoku. V průběhu odpoledne převzalo vyšetřování státní zastupitelství, píše německý server Watson.

Univerzita po útoku otevřela jídelnu pro vyděšené studenty, kde jim zdarma poskytla nápoje. Kancléřka univerzity Sandra Schlösser řekla, že chce šokovaným studentům poskytnout co nejlepší možnou podporu.

Zmíněná univerzita má dva areály ve městech Hamm a Lippstadt na západě Německa. Má zhruba 5 600 studentů a zaměřuje se na výuky technických předmětů, ekonomie či přírodních věd.

ZDROJ: www.idnes.cz

AUTOŘI: iDNES.czČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.