Po útoku mačetou na učilišti v Praze 4 Michli zemřel učitel

Po útoku mačetou na učilišti v Praze 4 Michli zemřel učitel

Neznámý pachatel dnes před polednem mačetou zabil jednoho z učitelů v Praze 4. Útočník z místa utekl, policie ho už zadržela.

Zbraň po útoku zůstala na místě, uvedla na twitteru policie. Podle mluvčího pražských policistů Jana Rybanského jde o Střední odborné učiliště v ulici Ohradní.

Podle ředitele učiliště Karla Dvořáka na pedagoga zaútočil zřejmě student školy. Na adresu zavražděného učitele Dvořák uvedl: „Byl to náš vyučující, dlouholetý pedagogický pracovník.“

Pachatel z místa utekl a pátralo po něm několik stovek policistů. Do pátrání byl nasazen i vrtulník. Po jedné hodině odpolední mluvčí policie Jan Rybanský informoval, že útočník byl zadržen.

Po pachateli pátralo několik stovek policistů a vrtulník. K útoku došlo na Středním odborném učilišti v ulici Ohradní v Michli, potvrdil serveru iROZHLAS.cz jeden ze zaměstnanců školy. Stejnou školu jmenoval také mluvčí pražských policistů Jan Rybanský. „Zbraň po útoku zůstala na místě,“ uvedli policisté na twitteru.

 

Střední odborné učiliště v ulici Ohradní

Na pedagoga, který po útoku mačetou zemřel, zaútočil zřejmě student školy, řekl ředitel učiliště Karel Dvořák.

„Na místě jsme několik dlouhých minut bojovali o život člověka, který utrpěl velmi vážná poranění způsobená napadením mačetou. Bohužel ani přes veškerou snahu záchranářů se jeho život zachránit nepodařilo,“ uvedla pro Radiožurnál mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) vyjádřil upřímnou soustrast pozůstalým. „Útok ve škole je černou můrou každého učitele, rodiče, žáka. Bohužel se jeden takový dnes odehrál v Praze. Upřímnou soustrast pozůstalým,“ uvedl na twitteru.

Škola je po incidentu zavřená. Případ vyšetřují kriminalisté. „Na místě jsou kromě jiných jednotek také kriminalisté, kteří zjišťují motiv a okolnosti celého smutného incidentu,“ dodal mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

ZDROJ: iROZHLAS

—————

ZDROJ CNN PRIMA NEWS: https://cnn.iprima.cz/porady/360deg-0/vymetal-a-sladky-o-bezpecnosti-skol

Ing. Libor Sladký, prezident Asociace bezpečná škola, hovoří o nastavení bezpečnosti na školách v ČR. Klikněte na na obrázek pro spuštění videa.

———————

Česká televize – Události v regionech

Roman Sviták, vedoucí odboru bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje, informuje o bezpečnosti na školách Karlovarského kraje realizovaných ve spolupráci s Asociací bezpečná škola. Klikněte na na obrázek pro spuštění videa.

Zdroj: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/222411000140331/cast/903387/

 

 

 
Komentáře
Tomáš Koníček

Dobrý den všem, kteří se dnes seznámili se strašnou informací; byl zabit učitel ve škole v Praze mačetou!
Po několika letech klidu v oblasti bezpečnosti ve školách zde máme opět varování!
Jak se to mohlo stát? Proč zrovna na této konkrétní škole v Praze? Předběžně to vypadá, že na učitele zaútočil student školy, jaký byl, jak se projevoval, věděl někdo, že na tento hrůzný čin připravoval? Co varovné signály, byly nějaké anebo to bylo z čistého nebe?
Jak fungoval bezpečnostní režim v této škole? Byli pedagogové proškoleni, jak se mají chovat a co dělat?
Mnoho otázek… Odborníci ABŠ již proškolili tisíce pedagogických pracovníků, zřizovatelů škol a školských zařízeních. Ve spolupráci s MV ČR, s policisty Policie ČR a strážníky obecních či městských policií, se zástupců krajů, regionů či měst a obcí bylo provedeno mnoho desítek seminářů či konferencí k problematice bezpečných škol. Ale, jak je vidět, je třeba i nadále pokračovat. ABŠ provedla i několik desítek bezpečnostních auditů či reauditů ve školách.
Základem je aplikace normy ČSN 73 4400 do konkrétního prostředí školy.
MŠMT a jejímu ministrovi nabízíme pomoc; zkušeností máme na rozdávání, ale základem všeho je a i nadále bude účinná prevence takovýchto útoků.

Komenáře jsou vypnuty.