Po útoku nožem na škole ve Švédsku zemřely dvě ženy, podezřelým je student

Při útoku nožem na střední škole v třetím největším švédském městě Malmö v pondělí zemřely dvě ženy, informovala agentura AFP. Policie z útoku podezřívá osmnáctiletého studenta, kterého zadržela. Nyní bude vyšetřovat motiv činu. Oběma ženám bylo kolem padesáti let, podle médií to byly zaměstnankyně školy.

Zprávy o tom, že se ve škole něco děje, obdrželi policisté kolem páté hodiny večer. Následně nejprve informovali o „vážném útoku na střední školu“, během kterého dva lidé utrpěli zranění. Obě ženy svým zraněním později podlehly.

Podle deníku deníku Aftonbladet student zaútočil nožem a sekerou. Poté údajně sám přivolal záchranné jednotky, kterým sdělil, že právě zavraždil dva lidi.

Na střední škole ve švédském Malmö útočník nožem zabil dvě ženy. (21. března 2022) Autor: Reuters

ZDROJ:   IDNES.CZ