Člen asociace na on-line stavebním veletrhu

Cech mechanických zámkových systémů CMZS se představil na akci: STAVEBNÍ VELETRH ONLINE, konané ve dnech 22-23.1.2021, kde se aktivně představilo 81 vystavovatelů. Vstupenku na veletrh si stáhlo 8565 návštěvníků s potvrzeným emailem a telefonním číslem, z nichž 360 bylo obchodníků na stáncích. Z registrovaných návštěvníků se na veletrh dostavilo 6077 osob, tedy 71 %.

Na stánek CMZS zavítalo 1989 lidí, někteří z nich opakovaně, vzniklo tak 2359 návštěv stánku. 43 návštěvníků si přehrálo úvodní video a 75 návštěvníků si stáhlo vizitku CMZS. Návštěvníci si na stánku nasbírali celkem 241 kusů letáků, co v našem případě znamená počet stáhnutých PDF souborů Katalogu doporučených výrobků BZ. 19 návštěvníků si přidalo stánek CMZS do oblíbených, aby se k němu mohli později vrátit.

Toto jsou oficiální statistiky od pořadatele. Na spodním obrázku je zobrazen náhled vizuálu cechovního stánku, tak, jak jej viděli návštěvníci, kteří si na náš stánek kliknuli. Stánek byl opatřen úvodním popisem a předmětem činnosti. Dále také videosekvencí, která byla natočena cechmistrem na pozadí cechovního roll-upu, s výzvou k využití služeb našich členů. Celá kompozice byla doplněna samozřejmě logem cechu a projektu Bezpečná země, včetně mobilní aplikace Zabezpečte se, s odkazy ke stažení.

 

Účast CZMS byla pasivní, bez účasti aktivních „obchodníků“ na našem stánku, ale i tak je celkový počet návštěv úctyhodný, včetně 241 ks stažených katalogů. Je tedy vidět, že i takové akce mají do budoucna smysl (pokud bereme v úvahu také celosvětový trend postupující digitalizace a přesunu stále více služeb či jejich nabídky do virtuálního prostoru internetu, a nikoliv pouze aktuální stav, kdy jiná forma „veletrhů“ ani není možná díky koronavirové pandemii).

Je tedy otázkou vývoje on-line formátu výstav a veletrhů v blízké budoucnosti. Nicméně propagace tímto směrem je velmi vítaná a díky tomu se o CMZS dozvídá postupně stále více občanů, což je kýžený efekt prevence. Cech MZS-ČR bude určitě partnerem podobných akcí i do budoucna.

 

Autor: CMZS