Kurz základů rizikového chování na internetu Bezpečně v kyber!

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost  zveřejnil aktualizovanou verzi kurzu základů rizikového chování na internetu „Bezpečně v kyber!“. Tiskovou zprávu ke zveřejnění  kurzu naleznete zde: Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost – Kurz Bezpečně v kyber! se otevírá veřejnosti (nukib.cz)

Kurz je zpracován ve dvou verzích, a to základní verzi (3 hod.) a rozšířené (6 hod.). Kratší verze obsahuje základní lekce, jakými jsou například sexting, netolismus nebo kybergrooming. Kurz je veřejně dostupný  – je zdarma.

Kurz  určen pro cílové skupiny:

  • všechny pracovníky prevence i vzdělávání
  • pedagogy a ředitele škol
  • studenty sociálně – vědních a humanitních oborů
  • rodiče i všechny zájemce o oblast kyberbezpečnosti a kyberprevence

O absolvování kurzu je možné po předchozí registraci získat i certifikát.   

Na konci kurzu je také formulář s možností zpětné vazby, za které budou realizátoři kurzu velmi rádi.

V nejbližší možné době také NÚKIB plánujeme zveřejnit i aktualizovanou publikaci ke kurzu v  pdf formě.  

Přímý vstup do kurzu je možný přes https://osveta.nukib.cz/   nebo Kurz: Kurz základů rizikového chování na internetu (nukib.cz)