GDPR a fyzická ochrana nahraných a uložených osobních dat

Blíží se datum platnosti Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Tedy tolik skloňované GDPR (General Data Protection Regulation).

Celá řada „odborníků“ se chopila obchodní příležitosti a v duch hesla „vystrašit a fakturovat“ se vrhla na řešení GDPR.

Asociace bezpečná škola v samostatné oborné sekci soustředila opravdové odborníky jak na vlastní GDPR tak na ochranu dat renomovaných společností, které spolupracují v této problematice na vládní úrovni. (http://www.asociacebezpecnaskola.cz/klicovi-clenove-a-spolupracovnici/).

Nicméně jedno z opomíjených témat ochrany osobních dat, je fyzické zabezpečení míst, kde jsou data uložena. Článek 24 Nařízení GDPR nicméně klade důraz i  na technické zabezpečení ochrany dat.

Kliknutím na odkaz níže si můžete stáhnout prezentaci, která se touto ochranou zabývá. Členům Asociace bezpečná škola poskytneme rádi další odpovědi a poradenství v dané problematice zdarma.

Chcete-li se stát členy,  klikněte na: http://www.asociacebezpecnaskola.cz/chci-byt-clenem/

KE STAŽENÍ:  ABŠ_GDPR_a_zabezpečení_datových_úložišť