Student vraždil ve škole v USA. Střelbami byl posedlý, tvrdí spolužáci

Nejméně jednoho mrtvého a tři zraněné si ve středu vyžádala střelba ve střední škole v americkém státě Washington. Podle agentur Reuters a AP střílel jeden ze studentů. Podle spolužáka byl zadržený útočník posedlý předchozími střelbami na školách. Zranění, kteří jsou ve stabilizovaném stavu v nemocnici, jsou studenti, uvedla televize CBS.

Patnáctiletý student Michael Harper sdělil AP, že na Freemanově střední škole ve městě Rockford vraždil jeho nejmenovaný spolužák. Popsal ho jako milého, zábavného, ale i divného. Měl hodně kamarádů a nebyl šikanován, tvrdí Harper.

Dodal však, že na začátku roku přinesl do školy poznámky, kde zmiňoval své možné zabití či uvěznění. Někteří spolužáci pak na něj podle Harpera upozornili výchovné a vzdělávací poradce.

Úřady zatím totožnost zadrženého muže nezveřejnily a mlčí i k jeho pravděpodobnému motivu. Potvrdily jen bilanci obětí s tím, že zranění jsou v nemocnici a jejich život není v ohrožení.

Útočník měl dvě pistole, ale jedna se mu zasekla, což prý zabránilo většímu krveprolití. Před příjezdem policie jej zadržel zaměstnanec školy, napsala ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na místního šerifa. Ten šikanu jako možné pozadí tragédie nevyloučil.

Jeden ze studentů střílel na Freemanově střední škole ve státě Washington (13. září 2017). Autor: AP

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/strelba-usa-skola-0zt-/zahranicni.aspx?c=A170914_062254_zahranicni_jj